Podczas upału nie zostawiaj w samochodzie ani dziecka ani zwierzaka!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-12 13:40:51
Podczas upału nie zostawiaj w samochodzie ani dziecka ani zwierzaka!
  • Foto: Redcastle Productions/ źródło: You Tube/ KPP Szczecinek

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni mogą być bardzo niebezpieczne. Pamiętaj nie zostawiaj dziecka ani zwierząt w zamkniętym samochodzie! To może skończyć się tragicznie!

Odpowiedzialność karna to najmniejsza konsekwencja, jaka może spotkać osoby, które narażają na niebezpieczeństwo bezbronne dziecko lub zwierzę pozostawiając je w zamkniętym aucie. Rozgrzany i zamknięty samochód, to śmiertelna pułapka, z której bez pomocy z zewnątrz małe dziecko samo się nie oswobodzi.

Jak tragiczny w skutkach może się okazać brak wyobraźni pokazuje spot reklamowy amerykańskiej kampanii "One Decision". Wystarczy zaledwie 15 minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie, żeby dziecko doznało zagrażających życiu urazów mózgu i nerek.

Ważna jest również reakcja świadków takich sytuacji. Wezwij pomoc, a w razie konieczności wybij szybę. Życie ważniejsze jest niż mienie więc działając w stanie wyższej konieczności nie należy obawiać się ewentualnej odpowiedzialności za spowodowaną szkodę.

Rozsądek i wyobraźnia, a w razie potrzeby zdecydowana reakcja mogą uratować życie!

 

KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: