Uczniowie Ogólniaka w Zielonej Górze

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-12 08:38:10
Uczniowie Ogólniaka w Zielonej Górze
  • Foto: I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

W środę, 5 czerwca 2019 r., w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się Gala – Uroczyste Spotkanie Podsumowujące XXX Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mathematiques sans frontieres" – „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim.

W Zielonej Górze działa komitet krajowy i regionalny konkursu, w którym pracują nauczyciele i studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na uroczystość przybyło ok. 500 uczniów ze szkół z obu województw, którzy przed rozdaniem nagród mogli wziąć udział w „Banachaliach – Dniu Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii”. Galę Konkursu otworzyła Pani dr Krystyna Białek – Przewodnicząca Regionalnego Komitetu Organizacyjnego MK „MbG”, witając serdecznie wszystkich przybyłych gości: przedstawicieli uczniów wyróżnionych klas, nauczycieli matematyki, dyrektorów szkół, przedstawicieli Komitetu Regionalnego Konkursu, władz oświatowych i samorządowych, przedstawicieli mediów. Sponsorami nagród w tym konkursie są kuratoria oświaty i samorządy lokalne. Zanim rozpoczęło się wręczanie nagród goście wysłuchali wykładu prof. dr hab. Mariana Nowaka pt. „Powstanie i rozwój polskiej szkoły matematycznej”.

W tym roku klasa I A naszego Liceum odniosła bardzo duży sukces zdobywając III miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim, jednocześnie IX lokatę w kraju wśród liceów i techników. W roku szkolnym 2018/2019 startowały 323 klasy pierwsze ponadgimnazjalne w Polsce – 9207 uczniów. Na uroczystości obecna była 6 osobowa delegacja uczniów wraz z nauczycielem matematyki Panią Bożenną Wysocką. Klasa I A otrzymała puchar ufundowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, dyplom i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Starostę Powiatu Szczecineckiego oraz list gratulacyjny od Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klasy I A.

Info: I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: