Zostawiła psa w samochodzie. „Sytuacja nie była dramatyczna, ale trzeba uważać"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-11 11:24:11
Zostawiła psa w samochodzie. „Sytuacja nie była dramatyczna, ale trzeba uważać"
  • Foto: E-kg

O całej sytuacji zaalarmował nas Czytelnik – w sobotę przed Halą Milenium w Kołobrzegu zauważył psa zamkniętego w samochodzie. Szybko zainterweniował, zadzwonił po Straż Miejską; właścicielka w tym czasie przebywała na basenie.

Sytuacja nie była dramatyczna; pies miał uchyloną szybę w aucie, był też otwarty szyberdach, nie było więc potrzeby wybijania szyby – opisuje wydarzenie komendant SM Mirosław Kędziorski. W tym dniu nie było również upału; temperatura wynosiła około 20 stopni Celsjusza. Trzeba jednak pamiętać, że czarne auto stało w samym słońcu, a to oznacza, że mimo dostępu świeżego powietrza, musiało być w nim więc dużo cieplej niż na zewnątrz.

Straż Miejska znalazła i pouczyła właścicielkę czworonoga. Jak informuje komendant, takie sytuacje nie są dla strażników miejskich żadną nowością. - W czasie upałów zdarzają się nam podobne interwencje. W tym roku to było pierwsze tego typu wydarzenie. Apelujemy jednak do właścicieli psów o rozwagę w czasie upalnych, letnich dni – mówi Kędziorski. My przypominamy; pozostawienie psa na parkingu bez dostępu do świeżego powietrza grozi mandatem do 500 zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: