Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków kierował autem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-07 10:18:01
Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków kierował autem
  • Foto: TV Gawex

20-letni kierowca mercedesa został zatrzymany do kontroli przez policjantów z prewencji szczecineckiej komendy. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że mieszkaniec Szczecinka jechał autem po zażyciu narkotyków i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Późnym wieczorem (06.06.br) policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 20-letni mieszkaniec Szczecinka, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. W trakcie rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał się , że wcześniej palił marihuanę. Wykonane przez mundurowych badanie narkotesterem wskazało, że młody mężczyzna jest pod działaniem nie tylko marihuany ale również amfetaminy i metaamfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie. Dziś najprawdopodobniej zostanie przedstawiony mu zarzut prowadzenia pojazdów pod wpływem środków odurzających za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mundurowym nie umknął również fakt braku uprawnień do kierowania pojazdami, za co mężczyzna również odpowie przed sądem.

 

mł.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: