Już w niedzielę marsz dla życia i rodziny

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-06 14:57:06
Już w niedzielę marsz dla życia i rodziny
  • Foto: TV Gawex

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, tuż po Mszy Świętej w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Szczecinku około godziny 13:30 ulicami Szczecinka ponownie przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają wszystkich - wierzących i niewierzących, którym bliski jest tradycyjny model rodziny i uniwersalne, ponadczasowe wartości. Celem tego wydarzenia jest promocja i afirmacja życia ludzkiego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także tradycyjnego modelu małżeństwa i rodziny.

Poniżej informacja od organizatorów. 

 

VIII MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W SZCZECINKU NIEDZIELA, 9 CZERWCA 2019 GODZ. 13:30

Podobnie jak w niemalże całej Polsce, w niedzielę, tj. 9 czerwca 2019 roku, po Mszy św. odpustowej w parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku ok. godz. 13:30 wyruszy ulicami naszego miasta Szczecinka już po raz Ośmy „Marsz dla Życia i Rodziny”. Jego głównymi organizatorami są: „Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie” oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Szczecinku. Tradycyjnie od lat patronat honorowy objął Jego Ekscelencja ks. bp Edward Dajczak, Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznym Marszu wszystkich ludzi wierzących lub nie, którym bliski jest tradycyjny model rodziny i uniwersalne, ponadczasowe wartości. Pragniemy podkreślić, że w tym roku podobnie jak w latach poprzednich nie idziemy ulicami naszego miasta Szczecinka w te niedzielne popołudnie przeciw komukolwiek, ale idziemy w celu promocji i afirmacji ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz tradycyjnego modelu małżeństwa i rodziny zgodnego z prawem naturalnym i odwiecznymi, tradycyjnymi wartościami, jakie były przekazywane przez naszych przodków i kultywowane nie tylko w naszej ojczyźnie.
Planujemy, że ok. 14:30 dotrzemy na Muszlę Koncertową, gdzie dołączymy się tegorocznych obchodów Dnia Pozarządowca. W ciągu godziny na scenie wystąpią dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” i ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku.

Zachęcamy do uczestnictwa w licznych atrakcyjnych konkursach, które zostały przygotowane dla mamy, taty, dziadków, dzieci i każdego kto życie ludzkie ceni „od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci” i dla których drogie są uniwersalne, nieprzemijające, tradycyjne, ponadczasowe wartości związane z małżeństwem i rodziną zgodnie z prawem naturalnym i właściwie uformowanym sumieniem. 
Zapraszamy do zapoznania się w namiotach z informacją jak chronimy i dbamy o ludzkie życie w Szczecinku; w mieście i powiecie od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci nie tylko teoretycznie, ale i w praktyce:

- czym jest naprotechnologia i dlaczego popularyzujemy tę tańszą i naturalną metodę w celu wsparcia płodności małżeństw, 
- prawdę o działalności „Oknu Życia”, które nie tak dawno także zostało otwarte w Szczecinku, 
- od kiedy i jak obecnie działa szczecineckie hospicjum, które także tego dnia będzie można wesprzeć finansowo; 
- kto może zostać i na czym polega rodzicielstwo zastępcze itp.

Będzie można się czegoś dowiedzieć w tych i innych tematach, skorzystać z wielu naprawdę ciekawych atrakcji, które zostały przygotowane przez organizatorów Dnia Pozarządowca dla wszystkich członków rodziny oraz zapoznać się z codzienną działalnością wielu organizacji pozarządowych działających na terenie naszego miasta i powiatu, w tym Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinku, które tego dnia ogłosi laureatów już XXII Regionalnego konkursu plastycznego „Najważniejsze jest dziecko” (Sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński, Prymas Tysiąclecia). Patronat nad konkursem objął Wydział Katechetyczny „Kurii Biskupiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

 

Andrzej Sochaj

Wiceprzewodniczący Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinku; 
pisarz, poeta, działacz społeczny 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: