Polsko-francusko-niemiecka wymiana młodzieży

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-06 14:39:23
Polsko-francusko-niemiecka wymiana młodzieży
  • Foto: TV Gawex

Na zaproszenie szczecineckiego oddziału Ochotniczego Hufca Pracy, w ramach unijnego projektu przez prawie tydzień w Bornem Sulinowie gościła młodzież z Francji i Niemiec. Przedsięwzięcie zatytułowane „Mój dziadek tutaj był” miało na celu upowszechnianie wiedzy historycznej wśród młodych ludzi a także promocję i wspólne zacieśnianie więzi międzynarodowych.

W ramach projektu jego uczestnicy mogli nie tylko zapoznać się z najnowszą historią spisaną na kartach ksiąg oraz zawartą w innych źródłach historycznych, ale przede wszystkim wysłuchać wspomnień świadków tamtejszych wydarzeń. W trakcie przedsięwzięcia jego uczestnicy poprzez wspólny wysiłek oddali również szacunek nieobecnym już dziś uczestnikom tamtego okresu poprzez uporządkowanie grobów. Wygospodarowano również czas na zapoznanie się z okolicznymi terenami – zwiedzono m.in. Szczecinek i Kołobrzeg.

Integrujący młodzież z Polski, Francji i Niemiec projekt zakończył się we wtorek (04.06). Dla wszystkich uczestników był on okazją do najlepszego z możliwych, bo naocznego zapoznania się z niełatwą historią oraz przedstawienia jej tak, by zamiast dzielić łączyła narody.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (06.06) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: