Spotkanie z Tanyą Valko w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-06 14:17:49
Spotkanie z Tanyą Valko w Miejskiej Bibliotece Publicznej
  • Foto: TV Gawex

W miniony wtorek (04.06), w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinku odbyło się spotkanie ze znaną z wielu powieści o tematyce kultury arabskiej, pisarką Tanyą Valko. Autorka przybyła do Szczecinka w ramach trasy promującej jej najnowszą książkę „Arabski Raj”. Na spotkaniu opowiadała m.in. o kulturze arabskiej, zwyczajach, a także o historiach zawartych w jej książkach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinku od dawna zaprasza na spotkania różnych autorów, od rodzimych począwszy po znanych w całej Polsce  pisarzy, których książki cieszą się ogromnym powodzeniem. W miniony wtorek (04.06) Szczecinek odwiedziła Tanya Valko, popularna autorka książek o tematyce arabskiej.
Kraje arabskie to dla wielu ludzi świat pełen barw, egzotyki i niesamowitych przygód. Z kolei dla innych jest to świat mocno hermetyczny, w którym główny prym wiodą prawa Koranu. Tanya Valko, polska pisarka, poetka i arabistka sporą część swojego życia spędziła m.in. w Libii i Arabii Saudyjskiej gdzie poznawała od podszewki kulturę arabską, a to z kolei przełożyło się na jej pasję pisarską.

Na wtorkowym spotkaniu autorka promowała swoją najnowszą książkę "Arabski Raj", która opowiada o miłosnych relacjach ludzi z dwóch odmiennych kultur. Okazuje się, że książki Tani Valko cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród szczecineckich czytelników, którzy aby wypożyczyć konkretną pozycję muszą ustawić się w kolejce. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinku zapowiada, że takich spotkań po wakacjach z pewnością będzie więcej. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: