Budżet obywatelski. Pierwsze spotkanie informacyjne za nami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-30 17:56:58
Budżet obywatelski. Pierwsze spotkanie informacyjne za nami
  • Foto: TV Gawex

W środowe popołudnie (29.05) odbyło się pierwsze z cyklu spotkań informacyjnych dotyczących budżetu obywatelskiego – wydzielonej z zasobów miasta kwoty 800 000 zł, o sposobie wydania której zadecyduje społeczność. Projekt pojawia się po raz pierwszy w Szczecinku. Konferencję, na której oprócz mieszkańców nie zabrakło przedstawicieli również m. in. organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń, poprowadził Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej w Koszalinie.

Spotkanie miało na celu przede wszystkim przedstawienie idei i głównych założeń budżetu obywatelskiego a także zaprezentowanie dobrych praktyk, czyli działań możliwych do realizacji w ramach projektu. Systematycznie wprowadzany już od kilku lat w innych samorządach budżet obywatelski przyniósł wiele wymiernych korzyści dla mieszkańców oraz zaowocował licznymi projektami docenionymi przez społeczeństwo. Doskonałym przykładem z naszego regionu może być chociażby Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie, rokrocznie odwiedzane przez rzesze miłośników obserwacji nieba.

Ale budżet obywatelski to nie tylko inwestycje w trwałe obiekty, to też, a może i przede wszystkim, projekty zacieśniające więzi społeczne oraz wpływające na rozwój mieszkańców. Wspólne festyny, zajęcia pozaszkolne dla dzieci czy też kursy nauki języków obcych – wszystko zależy od pomysłowości obywateli.

Już za tydzień, 6 czerwca, ratusz zorganizuje kolejne spotkanie informacyjne, tym razem w formie warsztatowej. Więcej szczegółów na temat całego przedsięwzięcia Urzędu Miasta znaleźć można na stronie www.szczecinek.budzet-obywatelski.org

Więcej na ten temat w dzisiejszym (30.05) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: