X Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2019 już za nami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-30 10:32:47
X Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2019 już za nami
  • Foto: Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim

28 maja 2019 r., po raz dziesiąty spotkaliśmy się na TPiP 2019, czyli Targach Pracy i Przedsiębiorczości 2019, które już po raz kolejny odbyły się przy Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim przy ul. Dworcowej 2.

Ile było uczestników tego wydarzenia? Co ciekawego zaprezentowali wystawcy? Jakie wykłady porywały na scenie podczas dziesiątej edycji Targów – sprawdźmy!

Na początek słowo wstępu…

Targi to przede wszystkim możliwość bezpośredniej wymiany informacji pomiędzy poszukującymi pracy a pracodawcami reprezentującymi różne branże. Ideą tego wydarzenia jest promocja zatrudnienia oraz integracja lokalnych instytucji i przedsiębiorców. Targi Pracy to szansa na zmiany w życiu zawodowym lub najzwyczajniej - znalezienie pracy. Formuła imprezy sprzyja interakcji, wymianie kontaktów i nawiązywaniu cennych znajomości. Targi to również spotkania dot. funduszy na założenie działalności gospodarczej, rozwoju działalności i przedsiębiorczości.

Liczby mówią same za siebie!

Na placu targowym zebrało się 40 wystawców. W targach uczestniczyło blisko 1000 osób. Patrząc z perspektywy ilości gości oraz wystawców można stwierdzić, że wydarzenie to wpisało się w potrzeby lokalnych pracodawców i przedsiębiorców, którzy wciąż usilnie poszukują kandydatów do pracy. Na stoiskach wystawowych dostępnych było blisko 800 wolnych miejsc pracy na różnych stanowiskach i różnych branżach, 40 miejsc pracy dla pracowników młodocianych oraz oferty stażu. Było w czym wybierać.

Scena X TPiP 2019 – arena wiedzy, inspiracji i dyskusji!

W tym roku, nie zabrakło nowości na scenie targowej. Na początek warsztaty POZYTYWKA, które  pobudziły nasze umysły do pozytywnego myślenia i działania – Pani Barbara Popławska.  Na scenie poruszane były tematy związane z tak trudnymi aspektami jak: pokonywanie własnych barier i stereotypów, umiejętność okazywania pozytywnych uczuć, praca nad samooceną i motywacją do działania - tak bardzo potrzebne zarówno w życiu. Ciekawe i motywujące spotkanie, pojawił się też nowy trend: zapraszanie chętnych uczestników na scenę i dzielenie się zdobytą wiedzą lub też wykonywanie ćwiczeń. Była moc!

Kolejne inspirujące spotkanie poprowadził Pan Robert Bodendorf. Spotkanie dla młodych i przyszłych przedsiębiorców nt. prowadzenia działalności, budowaniu wizerunku marki, marketingu, zachowaniu klientów oraz o trendach na rynku.

Każda z prelekcji inna, pokazująca rynek pracy z innej perspektywy. Wierzę, że słuchacze wynieśli z wystąpień wiele dla siebie, a biorąc pod uwagę ilość osób na widowni, jesteśmy przekonani, że obraliśmy właściwy kurs na wartości merytoryczne.
W sumie w obu warsztatach uczestniczyło blisko 100 osób.

Na koniec – ukłony dla Współorganizatorów, Partnerów i Gości…

Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu instytucji.

Partner strategiczny: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecineckim.

Partnerzy i instytucje wspierające: Pan Stanisław Cybula Starosta Drawski oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, Pani Jolanta Pluto-Prądzyńska Dyrektor i pracownicy Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Patronatem wydarzenie objęły: Zachodniopomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, Drawskie Strony Internetowe, DrawskoPomorskie.com, Gawex Media.

Dziękujemy za pomoc, wsparcie merytoryczne, wsparcie techniczne i nieocenione rady. Wierzymy, że połączenie sił to początek czegoś ważnego, a wspólna praca to sukces.

Info: Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim


  • Foto: Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: