Kolejny sukces Jędrzeja Gliszczyńskiego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-29 12:25:32
Kolejny sukces Jędrzeja Gliszczyńskiego
  • Foto: SP5

Jędrzej Gliszczyński, uczeń klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku zajął pierwsze miejsce w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Świat bez barier”. Jego wiersze ujęły członków jury świeżym i oryginalnym spojrzeniem na myśl przewodnią tegorocznej edycji - „Jeszcze w zielone gramy...”. Trzydniowe podsumowanie, które odbyło się w dniach 23-25 maja w Wałbrzychu było doskonałą okazją do spotkania młodych artystów z całej Polski.

Laureaci razem z wolontariuszami i organizatorami konkursu zwiedzili - Centrum Nauki i i Stara Kopalnia oraz Zamek Książ w Wałbrzychu. Była też wyprawa w Góry Kamienne i czas na integrację w Schronisku Andrzejówka. Najbardziej wytrwali zdobyli Waligórę –  jedną z najwyższych gór Sudetów Środkowych położoną na wysokości 936 m.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu. Towarzyszyło jej otwarcie wystawy prac plastycznych. Nagrodzone prace i pokonkursowe tomiki literackie zostaną zlicytowane na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

 

Bożena Lipnicka
Sekretarz
Szkoły Podstawowej Nr 5
w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego
w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: