Podopieczni ŚDS "Radość" podziękowali rodzicom za trud

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-29 06:30:01
Podopieczni ŚDS "Radość" podziękowali rodzicom za trud
  • Foto: GCI Połczyn-Zdrój

Już po raz kolejny w Środowiskowym Domu Samopomocy „Radość” w Połczynie-Zdroju odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Matki i Ojca”.

Już po raz kolejny w Środowiskowym Domu Samopomocy „Radość” w Połczynie-Zdroju odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Matki i Ojca”.

Dzień ten jest wyjątkowy w kalendarium placówki, ponieważ podopieczni goszczą najważniejsze osoby w ich życiu – swoich rodziców i najbliższych, aby podziękować im za trud wychowania i niełatwe bycie z nimi dorosłymi każdego dnia.

W tym roku spotkanie odbyło się 24 maja w kinie Goplana w Połczynie-Zdroju. Zebranych gości powitała Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Radość” w Połczynie-Zdroju Edyta Leśna-Kamać. Obecni byli również Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek, Radna Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju Olga Grzelak, Dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju Krzysztof Szewczuk, oraz Matki z Punktu Rehabilitacyjnego.

Uczestnicy zaprezentowali krótką część artystyczną wspólnie z terapeutami, pokazując swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając spektakl „Rzepka” Juliana Tuwima. Następnie pani Zofia i pan Janusz recytowali wiersze specjalnie przygotowane na ten dzień. Po recytacji wierszy aktorzy zaprezentowali także swoje zdolności wokalne. Na scenę wkroczył zespół „Czarne Gitary” pod kierownictwem Cezarego Makowskiego.

Podczas recytacji wierszy, śpiewania piosenek na twarzach uczestników rysowało się ogromne zaangażowanie, emocje. Uroczystość była wyrazem ich wdzięczności za trud rodziców włożony w wychowanie dzieci. Zaraz po występie muzycznym rodzicom wręczono własnoręcznie wykonane upominki. U każdej mamy i taty było widać łzę wzruszenia, która pojawiła się w oku. Każda część prezentacji artystycznej była nagradzana gromkimi brawami. Po występie artystycznym, Pani Kierownik wspomniała o jeszcze jednej członki zespołu „Czarne Gitary”, Agnieszce Mieszkowskiej, która po długiej i ciężkiej chorobie odeszła od nas. Chwilą ciszy została uczczona pamięć o Niej.

Po występach goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany w ramach treningu kulinarnego. Głos zabrał Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek, wyrażając swój podziw i trud jaki uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy włożyli w całą oprawę artystyczną. Spotkanie zakończyło się owacją gromkich braw. Jeszcze raz życzymy wszystkim rodzicom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

Info: GCI Połczyn-Zdrój


  • Foto: GCI Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: