Dziewczyny z SP Bobolice awansowały do Finałów Mistrzostw Województwa

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-29 07:00:58
Dziewczyny z SP Bobolice awansowały do Finałów Mistrzostw Województwa
  • Foto: Urząd Miejski w Bobolicach

W piątek, 24 maja 2019 r. na naszym szkolnym Orliku odbyły się wojewódzkie rozgrywki półfinałowe w piłce nożnej dziewcząt, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna z Bobolic, kierowana przez pana Jacka Szugalskiego, po uprzednim wygraniu Mistrzostw Powiatu w Sianowie i awansie wywalczonym na mistrzostwach regionu w Koszalinie, pełniła rolę uczestnika i gospodarza turnieju.

W rywalizacji o awans do finałów wojewódzkich wzięły udział poza gospodarzem drużyny ze Świnoujścia, Kołczewa i Pieszcza. Już w pierwszym meczu turnieju, rozgrywanego systemem pucharowym nasze dziewczęta wygrały ze Świnoujściem 2:1, zapewniając sobie co najmniej drugie miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Drugi mecz, między dziewczynami z SP Pieszcz i SP Kołczewo zakończył się wysoką wygraną Pieszcza 6:0. W meczu o III miejsce SP Swinoujście wygrało (dopiero po rzutach karnych) 2:1 z SP Kołczewo. Mecz finałowy SP Bobolice-SP Pieszcz zapowiadał się bardzo emocjonująco i po znakomitej grze naszych dziewcząt zakończył ich imponującą wygraną w stosunku 5:0! Tym samym dziewczęta z Bobolic osiągnęły historyczny sukces – po raz pierwszy awansując (i to w jakim stylu!) do finałów wojewódzkich zawodów, w których na pewno powalczą o zwycięstwo.

Naszą szkołę w zawodach reprezentowały następujące uczennice: Agata Czaban, Roksana Dominikowska, Emilia Jarzyńska, Karolina Miśko, Zosia Ptak, Anna Witkowska, Weronika Wysocka, Dominika Kozińska, Wiktoria Wieliczko, Agnieszka Wydrych i Patrycja Żołędowska.

Należy podkreślić, że w składzie drużyny znalazło się 6 uczennic z klasy IIIC – sportowej, co potwierdza skuteczność i sens tworzenia i pracy takich oddziałów. Na turnieju przyznano także trzy wyróżnienia indywidualne:

  • Najlepszą zawodniczką turnieju została Agata Czaban z Bobolic,
  • Najskuteczniejszym strzelcem została Nikola Dziwisz z Pieszcza,
  • Najlepszą bramkarką turnieju została Patrycja Żołędowska z Bobolic.

Dziewczynom i trenerowi serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesu oraz życzymy jak najlepszej postawy w finałach wojewódzkich, które również odbędą się w Bobolicach.

Info: B. Kuropatnicki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: