Szpital przejmie Salus?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-28 15:42:20
Szpital przejmie Salus?
  • Foto: TV Gawex

Od pewnego czasu zdawało się słyszeć pogłoski jakoby Salus, placówka świadcząca opiekę psychiatryczną dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu, miała zostać w najbliższym czasie zamknięta. Dziś już oficjalnie wiemy, że pracownicy prywatnego podmiotu leczniczego prowadzonego przez dr Jolantę Martyniuk otrzymali 3-miesięczne wypowiedzenia. Los przychodni oraz oddziału leży teraz w rękach włodarzy szpitala, który miałby przejąć Salus. Odpowiednie procedury w tym celu zostały już wdrożone.

Szpital Powiatowy miałby przejąć Salus w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a więc również wraz z kontraktem i zobowiązaniami wobec Narodowego Funduszu Zdrowia. Na szczęście, dzięki chęci współpracy obu stron, nie powinno być z tym problemu. W stosownym oświadczeniu przedstawiciele NFZ oświadczyli, że dołożą wszelkich starań aby ciągłość udzielania świadczeń przez szczecinecką placówkę została utrzymana, w czym ma pomóc cesja przenosząca na szpital ustalenia umowy zawartej pomiędzy Funduszem a Salusem.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że przy zainteresowaniu wszystkich stron problem powinien zostać rozwiązany jeszcze w czerwcu.

Mieszczący się w byłym budynku apteki i usytuowany na terenie Szpitala Powiatowego Salus funkcjonuje w naszym mieście już od 14 lat. Ewentualne zamknięcie zakładu byłoby sporym utrudnieniem dla naszych mieszkańców, gdyż najbliższe placówki świadczące podobne usługi znajdują się w Złotowie oraz Wałczu, a więc kilkadziesiąt kilometrów od Szczecinka.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (28.05) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: