Kontrole autokarów procentują bezpieczeństwem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-28 09:12:12
Kontrole autokarów procentują bezpieczeństwem
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Rodzice wysyłając swoje pociechy na wycieczki szkolne chcą mieć pewność, że najmłodsi bezpiecznie dotrą na miejsce. W tym celu, o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy proszą policjantów. Wiedzą, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd. W przypadku bezpieczeństwa naszych dzieci nie ma kompromisów. Ostrożność procentuje.

Szczecineccy policjanci otrzymują sporo zgłoszeń dotyczących kontroli autokarów, którymi dzieci wyruszają w podróż. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują poważnie. Troska rodziców i nauczycieli jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej z pożegnaniem pociechy jadącej na wycieczkę, niż ryzykować jej życiem. Tylko w miesiącu maju policjanci dokonali kontroli 24 zgłoszonych autokarów.

Przed zaplanowaną wycieczką autokarową bardzo ważne jest sprawdzenie pojazdu oraz kierowcy przez policjantów z ruchu drogowego. Stróże prawa oprócz sprawdzania stanu technicznego autokaru, niezbędnych dokumentów dotyczących pojazdu i uprawnień kierującego, kontrolują również stan trzeźwości kierowcy. Działania, podejmowane przez szczecinecką drogówkę, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów osób korzystających z usług przewoźników.

Zawsze warto zadbać o taką kontrolę. Należy jednak pamiętać, że czas potrzebny do jej przeprowadzenia to około 45 minut. Przyjazd autokaru na miejsce kontroli trzeba więc zaplanować odpowiednio wcześniej. Policjanci proszą organizatorów o zgłaszanie potrzeby kontroli z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej kilka dni wcześniej. Zgłoszenie jej przeprowadzenia organizatorzy wyjazdów mogą kierować do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w formie pisemnej lub telefonicznie.

Ważne numery telefonów:
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku nr tel. 94 37 53 511 (czynny całodobowo)
Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku nr tel. 94 37 53 530 (czynny w godzinach służby)

Info: mł. asp. Anna Matys


  • Foto: mł. asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: