Kapitalny start Bartłomieja Mienciuka w Mistrzostwach Polski

• Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-26 18:17:01

W dniach 24-25.05 W Lublinie odbyły się akademickie mistrzostwa Polski kick-boxingu w formule Point-fighting oraz Light-contact. W zawodach znakomicie spisał się zawodnik KSW Szczecinek Bartłomiej Mienciuk, startując w kategorii wagowej do 79 kg - w obu formulach zdobył tytuł mistrza Polski.

W finałowej walce formuły Point-fighting pokonał Rafała Sztark (Klub Sportów Walki START Częstochowa), a  w finale Light-contact-u Grzegorza Sikore (KU AZS WAT Warszawa). Wszystkie walki w mistrzostwach wygrał przed czasem przez przewagę techniczną i został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw, otrzymując okazały puchar dla najlepszego zawodnika. Warto podkreślić, że Bartłomiej Mienciuk w ubiegłym roku również został uznany najlepszym zawodnikiem akademickich mistrzostw Polski. Zawodnik KSW Szczecinek został powołany do kadry Polski  i będzie przygotowywał się do Akademickich Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 30.07.2019-04.08.2019 w stolicy Chorwacji