Przechowywali w domu tytoń bez akcyzy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-25 13:36:34
Przechowywali w domu tytoń bez akcyzy
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podjęli działania, w wyniku których zabezpieczyli prawie 34 kilogramy tytoniu typu krajanka bez akcyzy.

Policjanci z Wydziału PG szczecineckiej komendy stale monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Na podstawie posiadanych informacji, mundurowi podjęli czynności wobec 65 – letniego mieszkańca Szczecinka. W zajmowanych przez niego pomieszczeniach mieszkalnych policjanci ujawnili tytoń bez znaków akcyzy. Łącznie mężczyzna dysponował 33,5 kilogramami tytoniu, który zapakowany w mniejsze torebki, najprawdopodobniej przygotowany był do sprzedaży.

Funkcjonariusze obliczyli, że wartość uszczuplenia podatkowego wyniosłaby prawie 34 tysiące złotych na szkodę Skarbu Państwa.

W trakcie realizacji czynności policjanci z PG udali się również do mieszkania 38 letniej mieszkanki Szczecinka u której zabezpieczono tytoń bez polskich znaków akcyzy o wadze 0,5 kg. Wszystkie nielegalne wyroby zostały zabezpieczone i przekazane zostaną funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe wobec mieszkańców Szczecinka.

Mieszkańcom Szczecinka za popełnione przestępstwo zgodnie z wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego przepisami, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Komentarze (1)

aaa 2019-05-26 00:36

Normalnie toż to szok. Akcja policyji na miarę akcji roku. Krzywousty, daj dzielnym policmajstrom nagrodę :) uśmiech prezesa odciśnięty w betonie zbrojonym po zęby.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: