W powiecie powstanie 11 Otwartych Stref Aktywności

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-24 08:13:41
W powiecie powstanie 11 Otwartych Stref Aktywności
  • Foto: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Aż 11 Otwartych Stref Aktywności powstanie w naszym regionie. Są to składające się z m. in. zewnętrznych siłowni, stref relaksu i gier czy też placów zabaw dostępne dla wszystkich miejsca, na których można odpocząć, zrelaksować się, poddać rekreacji bądź też uprawiać sport. Ich powstawanie służy również szerszej integracji społecznej oraz zacieśnianiu więzi wśród różnych grup wiekowych.

Właśnie rozstrzygnięto II już edycję programu wspomagającego budowę tych obiektów. W ubiegłorocznym rozdaniu Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparciem finansowym w wysokości 105 mln zł objęło 2950 obiektów w całym kraju. Zgodnie z założeniami tegorocznej części przedsięwzięcia, resort dofinansuje kwotą ponad 50 mln zł kolejne 1420 obiektów, w tym 11 w naszym powiecie.

Najwięcej, bo aż 5 stref powstanie z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Dzięki staraniom władz Szczecinka w jego obrębie pojawią się 2 tego typu obiekty. O jedną Otwartą Strefą Aktywności wzbogacą się Gminy Szczecinek oraz Biały Bór. Wymienione obiekty będą występować w wariancie tzw. podstawowym – w ich skład wejdzie tzw. siłownia pod chmurką oraz strefa relaksu.

W Gminie Borne Sulinowo staną za to OSY w dwóch wariantach – podstawowym i rozszerzonym. Bardziej rozbudowaną specyfikację charakteryzuje dodatkowe wyposażenie w sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem.

Więcej na ten temat już niedługo na antenie TV Gawex.

Komentarze (1)

Gosc 2019-05-24 11:31

Ciekawe czy na Polnej bedzie taki obiekt przydalby sie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: