Szczecinecczanie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-22 08:45:50
Szczecinecczanie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • Foto: Magdalena Tomczak-Szybisty

W dniach 16-19.05.2019 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, którego gospodarzem było województwo świętokrzyskie. W dyscyplinach sportowych, które są rozgrywane na olimpiadzie rywalizowały wszystkie województwa wystawiając swoje reprezentacje.

Miło nam poinformować, że nasze województwo w piłce siatkowej chłopców reprezentowało trzech wychowanków MKS Gryf Szczecinek, a mianowicie byli to: Oskar Sakowski, Cyprian Olejarczyk i Jakub Woźniak. Pierwszy grał na pozycji przyjmującego, drugi jako rozgrywający a trzeci na środku i dodatkowo został wybrany kapitanem drużyny z naszego województwa. Wszystkie reprezentacje zostały podzielone na 4 grupy i nasza trafiła na rywali z: łódzkiego, lubuskiego i podlaskiego. Niestety nie udało się wygrać i zakwalifikować do grupy finałowej, na pocieszenie można powiedzieć, że rywal grupowy-reprezentacja województwa łódzkiego wygrała cała olimpiadę bez straty seta.

Życzymy naszym młodym sportowcom dalszych sukcesów na drodze sportowej i kolejnych powołań do kadry województwa a może i wyżej.

Info: Magdalena Tomczak-Szybisty

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: