Słowiańska Noc Muzeów

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-19 09:48:15
Słowiańska Noc Muzeów
  • Foto: TV Gawex

Niezwykle efektowne walki rycerskie zakończyły tegoroczną, tradycyjnie bogatą w atrakcje Noc Muzeów w Szczecinku. Motywem przewodnim była słowiańskość, której początki na okolicznych ziemiach datujemy na V wiek.

Największą atrakcją dla zwiedzających była bez wątpienia słowiańska wioska, która rozbiła się na dziedzińcu placówki mieszczącej się przy ul. Szkolnej. Na jej terenie można było wziąć udział m. in. w warsztatach ceramicznych, skosztować tradycyjnych potraw, zapoznać się z technikami wykuwania w metalu czy też wziąć udział w treningach ówczesnych sztuki walki.

O godzinie 19:00 nastąpiło otwarcie wystawy muzealnych nabytków z ostatnich 12 miesięcy, połączone z uroczystym przekazaniem kolejnych eksponatów przez gości z Muzeum w Eutin. Wystawę można było oglądać w piwnicy muzeum.

Elementem Słowiańskiej Nocy Muzeów była również wystawa „Miecze Europy”. Zlokalizowano na parterze budynku ekspozycja cieszyła się dużym powodzeniem, co zrozumiałe, szczególnie męskiej części zwiedzających. Tym, którzy nie mieli wczoraj okazji zapoznać się z wiernymi replikami białej broni radzimy się spieszyć – wystawa będzie dostępna dla zwiedzających tylko przez maj i czerwiec.

Wydarzenie zakończyło się mocnym akcentem w postaci rycerskich potyczek.

Na obszerną relację z wydarzenia zapraszamy już wkrótce na antenę TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: