Wsparcie na drogowe inwestycje w gminach Borne Sulinowo i Będzino

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-17 15:42:12
Wsparcie na drogowe inwestycje w gminach Borne Sulinowo i Będzino
  • Foto: TV Gawex

Powiat szczecinecki oraz gminy Będzino i Borne Sulinowo – to kolejni beneficjenci, którzy podpiszą umowy na wsparcie przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych środkami z budżetu województwa. W spotkaniu i podpisaniu dokumentów, które odbyło się 17 maja br. w Szczecinku, uczestniczył Członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.

Blisko 2-kilometrowy odcinek przebudowany zostanie w miejscowości Wierzchominko (gm. Będzino). W wyniku modernizacji powstanie droga z płyt betonowych o ponad 4- metrowej szerokości. 
Powiat szczecinecki wyremontuje 1 kilometr drogi powiatowej w miejscowości Dziki. Inwestycja ta wpłynie na jakość bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewni bezawaryjny przejazd ciężkiego sprzętu rolniczego.
Lepszy dojazd do gruntów rolnych będzie także w Silnowie (gm. Borne Sulinowo). Na blisko kilometrowym odcinku drogi nawierzchnia z mieszanki kruszywa zostanie wymieniona na beton asfaltowy. 
Łączne wsparcie dla tych trzech inwestycji z budżetu województwa zachodniopomorskiego to ok. 600 tys. zł.

Umowy parafowali dziś: Członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek, starosta szczecinecki Krzysztof Lis, wicestarosta Robert Fabisiak, a także beneficjenci tych środków czyli władze samorządowe Bornego Sulinowa burmistrz Dorota Chrzanowska oraz wójt gminy Będzino Mariusz Jaroniewski.

 

Info: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: