Prof. Bogusław Liberadzki z wizytą w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-17 13:30:47
Prof. Bogusław Liberadzki z wizytą w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Profesor Bogusław Liberadzki, europoseł z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego złożył dziś (17.05) w Szczecinku wizytę, która była wpisana w plan kampanii wyborczej przed wyborami do europarlamentu.

"Zwracam się do Państwa na tydzień przed wyborami po pierwsze o frekwencję. Pójdźmy głosować. Jeżeli my nie będziemy głosować, ktoś inny dokona za nas wyboru. Pójdźmy głosować wybierając Unię Europejską, Polskę silną w UE, Polskę wśród przyjaciół, Polskę zorientowaną kooperatywnie, Polskę współtworzącą UE a nie tylko kontestującą. Moment jest naprawdę historyczny. - powiedział prof. Bogusław Liberadzki europoseł. 

Europoseł Bogusław Liberadzki przypomniał również inwestycje, które zostały zrealizowane ze środków unijnych. „S3 droga ekspresowa wchodzi w ostatnią fazę budowy. Droga S6 którą pięć lat temu obiecaliśmy, budowa ta postępuje. Obwodnica tu w Szczecinku, w Wałczu, w Kołobrzegu – widać, są. Województwo dysponuje funduszem 6,5 mld zł. Na tę perspektywę finansową to jest ponad dwukrotnie więcej niż było poprzednio. Czekają nas nowe wyzwania. Rozliczenie tych inwestycji to jest bardzo ważna sprawa abyśmy nie musieli zwracać tych środków. Nowy budżet – zadeklarowaliśmy jako KE, że będzie budżet wyższy dla Polski – zapewniał prof. B.Liberadzki. 


Profesor Liberadzki przedstawił również pokrótce najważniejsze punkty programu, z którym startuje w zbliżających się wyborach do PE - „Więcej pieniędzy adresujemy na takie cele jak służba zdrowia. Więcej pieniędzy adresujemy do województw w tym także do Zachodniopomorskiego. Występujemy z inicjatywą płacy minimalnej - 1000 euro w przeciągu najbliższych kilku lat. Jako standard europejski, do którego Polska bardzo chętnie się wpisze. „ - podkreślił prof. B.Liberadzki.

Europoseł Bogusław Liberadzki jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej z regionu Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: