Słowiańska Noc Muzeów już w ten weekend!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-15 14:34:12
Słowiańska Noc Muzeów już w ten weekend!
  • Foto: Muzeum Regionalne w Szczecinku

Zapraszamy Mieszkańców Szczecinka, Gości z bliska i z daleka do wspólnego, nocnego zwiedzania szczecineckiego Muzeum. "Słowiańska Noc Muzeów" odbędzie się w najbliższą sobotę 18-tego maja. Impreza będzie składała się z wielu elementów. Na dziedzińcu placówki przy ul. Szkolnej rozbije się słowiańska wioska.

Dzięki rekonstruktorom i miłośnikom tego ciekawego okresu będziemy mogli sprawdzić jak wiodło się Tym co od V w. żyli w naszym regionie. W słowiańskiej wiosce będą czekały na całe Rodziny liczne atrakcje, zarówno militarne jak i kulinarne. Podczas muzealnego spotkania zostaną uroczyście otwarte dwie ekspozycje czasowe. Pierwszą będzie tradycyjna wystawa nabytków. W muzealnych podziemiach zaprezentowane zostaną muzealia o jakie wzbogaciła się szczecineckie muzeum w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy. Między innymi zobaczymy zbiory przekazane ze zlikwidowanego z niemieckiego Muzeum z Eutin. Kolejna wystawa to podróż w czasie i przestrzeni, gdzie głównym bohaterem jest miecz. "Miecze Europy" to barwna opowieść pokazująca jak ten rodzaj broni, ważny był nie tylko dla walczących, ale też jak bardzo utrwalił się w tradycji, sztuce i przekazach z różnych regionów Europy. Zwieńczeniem "Słowiańskiej Nocy Muzeów" w Szczecinku będzie nocny pokaz walki rycerskiej. Tej nocy nie zabraknie barwnych opowieści, ciekawych spotkań i pasjonujących tradycji. Wstępny plan wydarzenia jest następujący:
 
-18:00- Otwarcie "Słowiańskiej wioski"
-19:00- Uroczysta prezentacja Wystawy Nabytków połączona ze spotkaniem z darczyńcami z Muzeum w Eutin
-21:00- Kuratorskie oprowadzenie po wystawie "Miecze Europy". Swoją pasją z Mieszkańcami podzieli się Igor Górewicz ze Szczecina
-22:30- Pokaz walki rycerskiej
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapraszamy 


  • Foto: Muzeum Regionalne w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: