Edukacji nigdy dość

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-15 07:15:24
Edukacji nigdy dość
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Policjanci ze szczecineckiej jednostki spotkali się wczoraj (14.05) z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Iwinie. Celem spotkania była edukacja najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przyjazd uczniów do Szczecinka z Iwina stał się spontanicznym pretekstem do porozmawiania o bezpieczeństwie na drodze w naturalnych warunkach. Edukacyjny spacer z policjantami ulicami Szczecinka stał się przypomnieniem dla obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym. Na jakie znaki należy zwracać uwagę, jak prawidłowo przechodzić przez drogę na przejściu dla pieszych i jak wygląda skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną o tym i nie tylko edukowali wczoraj (14.05) szczecineccy mundurowi. Najistotniejszy aspekt spaceru czyli ćwiczenia na przejściu dla pieszych stały się dla najmłodszych bezcenną wiedzą i umiejętnością, która pozwoli bezpiecznie poruszać się ulicami mniejszych i większych miast.

Na zakończenie spotkania mundurowi w podziękowaniu za zaangażowanie i solidne wywiązywanie się z policyjnych zadań wręczyli najmłodszym odblaskowe opaski.

Info: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: