"Dulscy" zagrają dla hospicjum. Ostatnie próby przed spektaklem charytatywnym

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-14 13:58:30
"Dulscy" zagrają dla hospicjum. Ostatnie próby przed spektaklem charytatywnym
  • Foto: Kornelia Jaczewska/PLO

Każdego roku uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego przygotowują spektakl charytatywny, z którego dochód w całości przeznaczany jest na rzecz szczecineckiego hospicjum. W tym roku sztuką, z którą zmierzą się młodzi aktorzy to "Dulscy" na motywach tragifarsy Gabrieli Zapolskiej. Bez wątpienia jest to spore wydarzenie dla uczniów i całej szkoły. W chwili obecnej trwają ostatnie próby przed spektaklem, który został zaplanowany na 21 maja.

Rodzina niby zwyczajna. Ojciec pracuje w biurze, żona zajmuje się domem, najstarszy syn też pracuje (a raczej powinien) i dwie młodsze córki: jedną rozpiera energia, a druga jest spokojna i spolegliwa. Syn, Zbyszko nie chce poddać się woli rodziców, a raczej apodyktycznej matki, próbuje zanegować narzucane mu zasady i buntuje się, robiąc na złość matce, a popadając w coraz większe tarapaty. Starsza córka, Hesia zapatrzona jest w brata i chce robić to co on. Najmłodsza i najdelikatniejsza latorośl, naiwnie wierzy, że świat jest dobry, nie dostrzega czającego się zła. Podporządkowany żonie Felicjan, tak naprawdę nie ma w domu prawa głosu. Nad wszystkimi dominuje wyzwolona Aniela Dulska, która chce tylko dobra swojej rodziny. Nade wszystko dba o swojego pierworodnego synka i … obraz rodziny, który będzie widziany na zewnątrz.


Czy to odbicie rodziny współczesnej? Oby nie! To Dulscy wyjęci z tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej i zaprezentowani przez Koło Teatralne Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego. Każdy ma możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Dulscy” w Kinie Wolność 21 maja 2019 r. o godz. 18:00. i skonfrontowania wizerunku modelu rodziny sprzed ponad stu lat z własnym, współczesnym wyobrażeniem. Wnioski? Nasuną się same. 


Wyjątkowość przedstawienia podkreśli taniec w choreografii Katarzyny Balon i szlagiery w wykonaniu uczniów PLO. Na pewno zachwyci Państwa także grafika komputerowa i animacje autorstwa Michała Matuszaka, które będą towarzyszyły występowi. Ażeby wywołać uśmiech na Państwa twarzach, opowiemy także kilka dowcipów sprzed lat.     Dla uczczenia niedawno minionej Rocznicy Stulecia Odzyskania Niepodległości, akcja utworu została przeniesiona w czasy dwudziestolecia międzywojennego. 


 A to wszystko służy jednemu, nadrzędnemu celowi. Przed spektaklem będą zbierane datki na Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu. Przyjdź, baw się i wesprzyj tych, którzy bardzo na tę pomoc liczą. 

 Mariola Kowalczyk,

opiekun Koła Teatralnego przy PLO


  • Foto: Kornelia Jaczewska/PLO

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: