Arłukowicz i Hok o sytuacji w służbie zdrowia.„Skoro jest tak dobrze, czemu jest tak źle"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-12 11:16:06
Arłukowicz i Hok o sytuacji w służbie zdrowia.„Skoro jest tak dobrze, czemu jest tak źle"
  • Foto: e-kg.pl

Trwa kampania wyborcza kandydatów do europarlamentu. W piątek do Kołobrzegu przyjechał Bartosz Arłukowicz, który do Brukseli startuje z list Koalicji Obywatelskiej. W towarzystwie posła Marka Hoka i Janusza Gromka (obecnie Urząd Marszałkowski w Szczecinie) odnieśli się do czwartkowej konferencji Czesława Hoca z PiS-u, który mówił o poprawie sytuacji w służbie zdrowia i zapowiedział m.in. podwyżki dla najmniej zarabiającego personelu medycznego i zmniejszenie kolejek na część zabiegów.

- Skoro jest tak dobrze, czemu jest tak źle? - pytał Marek Hok, przedstawiając dane z których wynika, że szpitale powiatowe powiększyły swoje zobowiązania o kolejnych 650 milionów złotych w wyniku rządowej reformy służby zdrowia czyli wprowadzenia tzw. sieci szpitali ponad rok temu.

Bartosz Arłukowicz, który piastował stanowisko ministra zdrowia w rządzie Platformy Obywatelskiej, nazwał słowa„ przedstawicieli rządu" „festiwalem zaklęć rządu i zaklinaniem rzeczywistości, że sytuacja się poprawia". - Jeśli twierdzą, że jest tak dobrze, to zapraszamy na szpitalne oddziały ratunkowe, gdzie ludzie czekają po wiele godzin. Ludzie umierają na SOR- ach – mówił kandydat podkreślając, że to sytuacja, która wynika z decyzji rządu o przeniesieniu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej właśnie na Szpitalne Oddziały Ratunkowe .
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: