Szacowny jubilat kończy 99 lat

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-10 15:23:21
Szacowny jubilat kończy 99 lat
  • Foto: https://www.facebook.com/pawmikolaj19

Tradycyjne życzenia „sto lat” w przypadku najstarszego mieszkańca Białego Boru, pana Piotra Kawy, byłyby zdecydowanie niestosowne. Białoborzanin, odznaczony przed dwoma laty przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi, skończył właśnie imponujące 99 lat!

Życzeń w dniu urodzin zdawało się nie być końca. Jednym z gości szacownego jubilata był Burmistrz Białego Boru, Paweł Mikołajewski, dla którego było to kolejne z praktykowanych spotkań z najstarszymi mieszkańcami miasta, tym razem jednak o niezwykle wyjątkowym charakterze.

Jednocześnie każdy ze składających życzenia podkreślał jak wspaniałym człowiekiem jest pan Piotr, i to pomimo faktu, że jego życie, delikatnie mówiąc, nie było usłane różami. W młodości wplątany w niemiecką machinę wojenną stał się więźniem Mauthausen-Gusen, najprawdopodobniej najcięższego obozu III Rzeszy. Według zeznań świadków ludzie, którzy przyjeżdżali do tego miejsca z Auschwitz-Birkenau umierali w niedługim czasie, a ci, którym udawało się przeżyć, zgodnie twierdzili, że byliby gotowi wracać do Auschwitz na kolanach. Zgotowane na ziemi piekło przeżyli tylko nieliczni, najsilniejsi, w tym pan Piotr.

O tym jak z jak niezwykłą osobą mamy przywilej żyć w naszych czasach można się przekonać oglądając nasz archiwalny program – WSPOMNIENIA Z KL MAUTHAUSEN-GUSEN

Panu Piotrowi życzyć stu lat więc nie wypada. W związku z tym życzymy zdrowia, pogody ducha, uśmiechu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Komentarze (1)

Lechita 2019-07-15 16:40

Przeżył niedno- obóz i komunę

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: