Przebudowa drogi w Dzikach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-10 08:38:21
Przebudowa drogi w Dzikach
  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Powiat Szczecinecki na realizację inwestycji otrzyma prawdopodobnie około 1, 195 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury. Choć nie jest to jeszcze informacja potwierdzona, wysoce prawdopodobne, że Powiat Szczecinecki otrzyma wsparcie na realizację kolejnej inwestycji drogowej.

Mowa o przebudowie odcinka arterii  o długości prawie 1 km w miejscowości Dziki wraz z przepustem  drogowym zlokalizowanym na rzece Płytnicy. Przewidywalna wartość inwestycji to prawie 2,4 mln zł. Samorząd powiatowy oczekuje na pisemną decyzję z Ministerstwa  Infrastruktury, potwierdzającą dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej w wysokości 1, 195 mln zł.

Przedsięwzięcie zostanie również dofinansowane kwotą ponad 189 tys. zł, ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania określonego w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Zakres prac przewiduje wzmocnienie jezdni i poszerzenie jej do 5,5 m, przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową 1291Z (Sitno-Dziki), wybudowanie dwóch zatok autobusowych o nawierzchni z kostki betonowej oraz dwóch  o nawierzchni bitumicznej, zjazdów do przyległych działek, chodników, dojść do posesji wzdłuż zabudowań oraz miejsc postojowych dla pojazdów osobowych.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca br.
 

Info:P.Rozmus

Przebudowa drogi w Dzikach
  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: