Spotkanie w sprawie fałszywych alarmów bombowych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-09 15:27:08
Spotkanie w sprawie fałszywych alarmów bombowych
  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące fałszywych alarmów bombowych. 6 maja, w pierwszy dzień matur nieznani sprawcy wysłali do szkół w całej Polsce wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych. Otrzymały je również szczecineckie szkoły dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki. Tajemnicze maile odebrały ZS nr 6 im. Stanisława Staszica oraz ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Przybyły na miejsce służby mundurowe nie potwierdziły zagrożenia. Wczoraj (08.05) proceder się powtórzył. Tym razem informacje o potencjalnym zagrożeniu trafiły na skrzynki mailowe wszystkich szkół. Szczecineccy policjanci sprawdzili każdy sygnał przeprowadzając kontrole pirotechniczne. I tym razem niebezpieczeństwo nie zostało potwierdzone, a same egzaminy odbyły się bez przeszkód.

Odnośnie do wszystkich podobnych przypadków na terenie kraju Centralne Biuro Śledcze Policji wydało rekomendację o niskim stopniu wiarygodności. Niemniej potencjalnego zagrożenia nie zamierza bagatelizować ani Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku ani samorząd powiatowy.
Dziś (09.05) starosta Krzysztof Lis, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kosicka oraz dyrektorzy wszystkich szkół spotkali się z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku podinsp. Jarosławem Bastkiem. Podczas posiedzenia wypracowano procedury postępowania w sytuacji wystąpienia kolejnych zgłoszeń, które pozwolą policjantom na jeszcze skuteczniejszą interwencję.

Info:P.Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: