Stawiał opór przy zatrzymaniu. Kopał i...gryzł policjantów

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-05-07 09:16:31
Stawiał opór przy zatrzymaniu. Kopał i...gryzł policjantów
  • Foto: e-kg.pl

Nie ma i nie będzie tolerancji dla osób znieważających, naruszających nietykalność cielesną policjantów oraz próbujących wręczyć korzyść majątkową. Przekonał się o tym 35-latek, który zaatakował interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w podkołobrzeskim Grzybowie. Chwilę po godzinie 21 na jedno z tamtejszych osiedli zostali wezwani policjanci do awanturującego się klienta taksówki. 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali mężczyznę szarpiącego się z taksówkarzem . Natychmiast przystąpili do interwencji. Mimo to, mężczyzna był dalej agresywny oraz nie reagował na polecenia wydane przez policjantów.  Konieczne było wezwanie wsparcia. Po przybyciu dodatkowego patrolu 35-latek  dalej wyzywał funkcjonariuszy, kopał ich,  opluwał a nawet gryzł. W zamian za odstąpienie od czynności zaczął również rzucać w ich kierunku pieniędzmi. Na szczęście dość szybko funkcjonariusze obezwładnili agresora.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. Zatrzymany mieszkaniec Wrocławia usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz próby przekupstwa. Za powyższe czyny mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją kołobrzeskiej Prokuratury wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: