Rusza policyjna akcja "Bezpieczna majówka"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-30 12:26:54
Rusza policyjna akcja "Bezpieczna majówka"
  • Foto: TV Gawex

Jak co roku, w majówkę, Polacy tłumnie wsiądą do swoich samochodów by w gronie znajomych i rodziny udać się w miejsca wypoczynku na wspólne świętowanie. Nie wszyscy jednak będą mogli oddać się beztrosce i słodkiemu lenistwu. Również jak co roku, okres długiego majowego weekendu to dla policjantów czas wytężonej pracy.

Wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii czy też notoryczne przekraczanie prędkości to największe grzechy kierowców i niestety codzienność dla funkcjonariuszy. I to właśnie w celu ograniczenia nieprawidłowych zachowań kierujących Policja prowadzić będzie w najbliższych dniach zakrojone na szeroką skalę działania w ramach akcji „Bezpieczna majówka”, polegające przede wszystkim na dużo częstszych kontrolach.

Szczególnie dotkliwe dla kierowcy może okazać się przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Pomijając bolesny dla kieszeni mandat w wysokości od 400 do 500 zł oraz wzbogacenie konta kierowcy o 10 pkt. karnych, najsurowszą konsekwencją jest w tym wypadku utrata prawa jazdy na 3 miesiące.

Przy okazji akcji „Bezpieczna majówka” policjanci apelują również o rozwagę zarówno do kierowców jak i do pasażerów, jednocześnie przypominając, że o ile będą oni czuwać nad naszym bezpieczeństwem, o tyle zależy ono w głównej mierze od nas samych i naszego zachowania.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (30.04) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: