Szczecineccy gimnastycy najlepsi w województwie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-30 09:09:37
Szczecineccy gimnastycy najlepsi w województwie
  • Foto: Ryszard Zawada

27 kwietnia w Szczecinku odbyła się II część Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży – skoki na trampolinie (klasa młodzik oraz III). W sobotnich zawodach wystartowało łącznie 46 zawodników z trzech klubów sportowych. Skoczkowie wykonywali dwa układy skoków.

Pierwsza część zawodów – akrobatyka sportowa – odbyła się w niedzielę, 14 kwietnia, również w Szczecinku. Na starcie stanęły wówczas zespoły dwójkowe i trójkowe dziewcząt z 4 klubów woj. zachodniopomorskiego. W sumie na planszy swoje układy zaprezentowało 61 dziewcząt. Zawodniczki wystartowały w nowym, obowiązującym od tego roku układzie obowiązkowym PZG klasy młodzik.

Łączna punktacja Klubów w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży:

1. Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek (89 pkt)
2. Akademia Akrobatyki „LaPassion” Kołobrzeg (86 pkt)
3. Klub Sportowy „Academia Acrobatica” Koszalin (78 pkt)
4. Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek (69 pkt)
5. Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo (34 pkt)

WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W AKROBATYCE SPORTOWEJ  
CZĘŚĆ I - ĆWICZENIA ZESPOŁOWE DZIEWCZĄT, KLASA MŁODZIK

Kluby:
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo  
Akademia Akrobatyki „LaPassion” Kołobrzeg
Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek

Wyniki dziewcząt do lat 11 – dwójki
1. Aleksandra Borodziuk , Lena Nowacka (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Klaudia Bohdanowicz , Maja Arapinowicz (ALKS Borne Sulinowo)
3. Zuzanna Kwiatkowska , Katarzyna Rudy (ALKS Borne Sulinowo)
4. Klara Wojciechowska , Maria Kunicka (ALKS Borne Sulinowo)
5. Klaudia Wilczyńska , Zuzanna Cieśla (ALKS Borne Sulinowo)
6. Amelia Nowak , Kasjana Nierodka (ALKS Borne Sulinowo)
7. Joanna Grygas , Wiktoria Bielak (AKS Darzbór Szczecinek)
Zuzanna Biernacka , Julia Krasuska (ALKS Borne Sulinowo)
8. Maja Kisiel , Layla Piwko (AA LaPassion Kołobrzeg)
Wyniki dziewcząt do lat 13 – dwójki
1. Joanna Sudnikowicz , Zofia Hok (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Maja Kaszuba , Oliwia Maciejewska (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Amelia Kaczmarek , Hanna Foltyniewicz (UKAS Akrosport Szczecinek)
4. Patrycja Kaszuba , Magdalena Piotrowska (AA LaPassion Kołobrzeg)
5. Wiktoria Niemiec , Zofia Polewczyk (ALKS Borne Sulinowo)
6. Karolina Belczewska , Zofia Zelent (ALKS Borne Sulinowo)
7. Zofia Borek , Beata Cięszczyk (AA LaPassion Kołbrzeg)
8. Laura Tolwaj , Nadia Chrzanowska (AA LaPassion Kołobrzeg)
Klaudia Śledź ,  Hanna Łopińska (AKS Darzbór Szczecinek)
9. Aleksandra Styś , Magdalena Oporska (ALKS Borne Sulinowo)
10. Zofia Tomaszewska , Zuzanna Obuchowicz (UKAS Akrosport Szczecinek)
11. Kornela Głuszkowska , Helena Kolikow (AA LaPassion Kołobrzeg)
12. Martyna Osiak , Zuzanna Zatorska (AA LaPassion Kołobrzeg)
Wyniki dziewcząt do lat 15 – dwójki
1. Kornelia Grabda , Oliwia Grabda (UKAS Akrosport Szczecinek)
2. Laura Madrian , Gabriela Kaszuba (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Julia Szadziewska , Weronika Rosińska (AA LaPassion Kołobrzeg)
4. Patrycja Polewczyk , Nikola Kaczmarek (ALKS Borne Sulinowo)
5. Aleksandra Przeździecka, Julia Przeździecka (AA LaPassion Kołobrzeg)
Wyniki dziewcząt do lat 11 – trójki
1. Maja Biczkus , Oliwia Szmit , Magdalena Piotrowska (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Hanna Blumensztein , Aniela Popiół , Alicja Jaszewska (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Amelia Nowak , Klara Wojciechowska , Maria Kunicka (ALKS Borne Sulinowo)
Zuzanna Pilarczyk , Natalia Szmaglińska , Nadia Chrzanowska (AA LaPassion Kołobrzeg)

Wyniki dziewcząt do lat 13 – trójki
1. Joanna Sudnikowicz , Patrycja Kaszuba , Zofia Hok (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Zofia Borek , Hanna Jagniewska , Beata Cięszczyk (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Karolina Belczewska , Zofia Zelent , Klaudia Bohdanowicz (ALKS Borne Sulinowo)

Wyniki dziewcząt do lat 15 – trójki
1. Laura Madrian , Maja Kaszuba , Oliwia Maciejewska (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Kornelia Grabda , Zuzanna Obuchowicz, Hanna Foltyniewicz (UKAS Akrosport Szczecinek)

Punktacja Klubów w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży, część I – ćwiczenia zespołowe dziewcząt
1. Akademia Akrobatyki „LaPassion” Kołobrzeg   
2. Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo
3. Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek
4. Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek

W części I zawodów - Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Akrobatyce Sportowej brało udział 61 zawodników.

CZĘŚĆ II – SKOKI NA TRAMPOLINIE, KLASA MŁODZIK + KLASA III

Kluby:
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek
Klub Sportowy „Academia Acrobatica” Koszalin
Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek

Wyniki dziewcząt do lat 7 – klasa młodzik
1. Michalina Bałaj (Academia Acrobatica Koszalin)
2. Nadia Kuśmierkowska (Academia Acrobatica Koszalin)
Aleksandra Mucha (Academia Acrobatica Koszalin)
3. Nina Subalska (Academia Acrobatica Koszalin)
Maria Mucha (Academia Acrobatica Koszalin)
4. Joanna Mucha (Academia Acrobatica Koszalin)
5. Barbara Walińska (Academia Acrobatica Koszalin)
Michalina Krajczyńska (Academia Acrobatica Koszalin)
6. Helena Skurat (Academia Acrobatica Koszalin)
7. Aniela Tymczak (Academia Acrobatica Koszalin)
Wyniki dziewcząt do lat 8 – klasa młodzik
1. Kornelia Grabda (UKAS Akrosport Szczecinek)
2. Pola Hardie-Douglas (AKS Darzbór Szczecinek)
3. Natalia Kotwica (UKAS Akrosport Szczecinek)
4. Zuzanna Zawada (UKAS Akrosport Szczecinek)
Hanna Czyż (Academia Acrobatica Koszalin)
5. Wiktoria Grygorcewicz (AKS Darzbór Szczecinek)
Liliana Wróbel (Academia Acrobatica Koszalin)
6. Zofia Szczepaniak (AKS Darzbór Szczecinek)
Wyniki dziewcząt do lat 9 – klasa młodzik
1. Olga Marnaj (Academia Acrobatica Koszalin)
2. Julia Wicher (Academia Acrobatica Koszalin)
Julia Czarnecka (Academia Acrobatica Koszalin)
3. Maja Kalenik (AKS Darzbór Szczecinek)
Wyniki dziewcząt do lat 11 – klasa młodzik
1. Zofia Tomaszewska  (UKAS Akrosport Szczecinek)
2. Karolina Lorbiecka (Academia Acrobatica Koszalin)
3. Amelia Kaczmarek (UKAS Akrosport Szczecinek)
Rihanna Mikuszewska (UKAS Akrosport Szczecinek)
4. Zuzanna Skowron (AKS Darzbór Szczecinek)
5. Justyna Hrymak (UKAS Akrosport Szczecinek)
Wyniki dziewcząt do lat 15 – klasa III
1. Hanna Foltyniewicz (UKAS Akrosport Szczecinek)
2. Zuzanna Obuchowicz (UKAS Akrosport Szczecinek)
3. Oliwia Grabda (UKAS Akrosport Szczecinek)

Wyniki chłopców do lat 7 – klasa młodzik
1. Cezary Woszczyński (Academia Acrobatica Koszalin)
Tomasz Woszczyński (Academia Acrobatica Koszalin)

Wyniki chłopców do lat 8 – klasa młodzik
1. Tymoteusz Gliszczyński (AKS Darzbór Szczecinek)
2. Mikołaj Kilian (AKS Darzbór Szczecinek)
3. Oliwier Machut (AKS Darzbór Szczecinek)
4. Kajetan Ściepko (Academia Acrobatica Koszalin)
5. Marcel Czuszel (AKS Darzbór Szczecinek)

Wyniki chłopców do lat 9 – klasa młodzik

1. Bartłomiej Wolanin (AKS Darzbór Szczecinek)
2. Metody Ławer (AKS Darzbór Szczecinek)
3. Marcel Nowakowski (AKS Darzbór Szczecinek)
4. Karol Paradowski (AKS Darzbór Szczecinek)

Wyniki chłopców do lat 11 – klasa młodzik

1. Adam Obuchowicz (AKS Darzbór Szczecinek)
2. Jakub Stanilewicz (AKS Darzbór Szczecinek)
3. Kacper Szczepaniak (AKS Darzbór Szczecinek)

Wyniki chłopców do lat 15 – klasa III
1. Wiktor Muraszow (AKS Darzbór Szczecinek)


Punktacja Klubów w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Akrobatyce Sportowej, część II – skoki na trampolinie dziewcząt i chłopców
1. Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek (89 pkt)
2. Klub Sportowy „Academia Acrobatica” Koszalin (78 pkt)
3. Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek (55 pkt)

W części II zawodów - Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży, udział brało 46 zawodników.

Info: Ryszard Zawada


  • Foto: Ryszard Zawada

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: