Kala bohaterką poszukiwań policyjnych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-24 08:44:17
Kala bohaterką poszukiwań policyjnych
  • Foto: TV Gawex

Policjant z ogniwa patrolowo interwencyjnego szczecineckiej komendy wraz z psem służbowym, odnalazł zaginionego mieszkańca gminy Borne Sulinowo. Po kilkudziesięciu minutach przeszukiwań „Kala” poprowadziła swojego przewodnika, mł. asp. Piotra Kłos wprost do zaginionego mężczyzny. 79-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Wszystko zaczęło się od powiadomienia szczecineckiej policji. Zaniepokojony syn powiadomił mundurowych, że jego 79-letni, schorowany i poruszający się o kulach ojciec wyszedł z mieszkania oświadczając, że nie chce dalej żyć. Dyżurny natychmiast zadysponował odpowiednie siły i rozpoczęto poszukiwania. W akcję zaangażowano przewodnika psa służbowego wraz z Kalą. Mundurowi przeszukali z psem tropiącym teren wokół miejsca zamieszkania zaginionego. Pies podjął trop. Po kilkudziesięciu minutach „Kala” poprowadziła swojego przewodnika mł. asp. Piotr Kłos, wprost do zaginionego mężczyzny. 79-latek został odnaleziony w lesie ok 1 km od miejsca zamieszkania.

Policjanci udzieli mu pierwszej pomocy i za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Załoga karetki podjęła decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala. To, że w kilka godzina po zgłoszeniu na policję został odnaleziony mężczyzna, to wyłącznie zasługa psa tropiącego Kali, bez której pomocy trudno było by odnaleźć poszukiwanego.

info: mł.asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: