Silne wiatry i susza w lesie przyczyną wielu pożarów w naszej okolicy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-23 15:47:54
Silne wiatry i susza w lesie przyczyną wielu pożarów w naszej okolicy
  • Foto: TV Gawex

Susza w lasach oraz silne podmuchy wiatru dają się we znaki. W całym naszym województwie ogłoszono III stopień zagrożenia pożarowego. Ściółka jest sucha jak wiór, a to stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników lasu. Dziś (23.04) po godzinie 13:00 do dyżurnego szczecineckiej PSP wpłynęło zawiadomienie o pożarze lasu (2ha) we Gwdzie Wielkiej.

Do akcji zadysponowano 14 jednostek straży pożarnej zarówno z PSP Szczecinek jak i okolicznych OSP. Z pomocą przybyły także jednostki z ościennych powiatów – złotowskiego (woj. wielkopolskie) i człuchowskiego (woj.pomorskie).

Kolejny pożar miał miejsce w lesie w Jeleniu. Silne podmuchy wiatru powaliły drzewo na linie wysokiego napięcia, a to z kolei przy obecnej suszy w lesie spowodowało pożar. Do tej akcji zadysponowano 3 jednostki OSP – z Bornego Sulinowa, Starego Chwalimia oraz z Łubowa.

Podobne zgłoszenie wpłynęło z miejscowości Silnowo. Tam z powodu silnych podmuchów wiatru zawalił się słup energetyczny na pobliskie pola w wyniku czego wzniecił się pożar. 

Strażacy apelują o rozwagę i chwilowe zaniechanie spacerów do lasu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: