Europejski Tydzień Szczepień również w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-23 08:11:07
Europejski Tydzień Szczepień również w Szczecinku
  • Foto: Depositphotos.com

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku informuje, iż na terenie powiatu szczecineckiego w dniach od 24 do 30 kwietnia, w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w godzinach od 7:30 do 15:00 po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień, podczas którego każdy będzie mógł odwiedzić siedzibę szczecineckiego sanepidu i porozmawiać o szczepieniach. W tym roku akcja ta przebiega pod hasłem „Poznaj i udostępnij fakty na temat szczepień oraz Bohaterowie Szczepień”.

Tydzień ten to kampania zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień

Głównym celem akcji jest zwiększenie liczny osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób.

Motywem przewodnim kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie korzyści jakie przyniosły szczepienia w obszarze zdrowia publicznego i odporności środowiskowej w celu ochrony osób, które mogą być narażone w sposób szczególny na zakażenie.

Europejski Tydzień Szczepień jest okazją do podkreślenia znaczenia osób, które w różny sposób na co dzień umożliwiają i wspierają szczepienia. Nazwano ich „Bohaterami szczepień”. Należy tu wymienić naukowców, którzy opracowują bezpieczne i skuteczne szczepionki pracowników ochrony zdrowia, którzy są wiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień dla swoich pacjentów. Tydzień szczepień to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia. W Polsce akcję patronatem objął Główny Inspektorat Sanitarny.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: