Osiem milionów złotych do odpracowania. Rusza program praca zamiast spłaty długu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-16 13:41:02
Osiem milionów złotych do odpracowania. Rusza program praca zamiast spłaty długu
  • Foto: ekg.pl

W Kołobrzegu trwają przygotowania do programu, który umożliwi dłużnikom odpracowanie zaległości mieszkaniowych wobec miasta. Łącznie dług wszystkich, którzy nie płacili czynszu za miejskie lokale, sięga 8 milionów złotych.

Według informacji udzielonych przez magistrat, obecnie w przygotowaniu jest deklaracja dla tych, którzy swoje zaległości będą chcieli odpracować. Takich dłużników jest sporo, a niektórzy z nich zalegają do miejskiej kasy nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dłużnicy mieliby pracować na rzecz spółek miejskich. - Ustalamy jakie są zapotrzebowania firm, jakie prace mogłyby wykonywać takie osoby – wyjaśnia Monika Foremna-Pilarska, wiceprezydent do spraw gospodarczych. Nie wiadomo jeszcze natomiast jak wyceniona zostanie praca, urzędnicy już jednak zapewniają, że każda zarobiona złotówka trafi na poczet zaległości bez potrącania dodatkowych opłat. - Mówimy potocznie, że jest to praca. Natomiast konkretnie jest to zamiana zobowiązania na świadczenie rzeczowe. Dzięki temu nie ma na nas nałożonego obowiązku naliczania ubezpieczeń społecznych z tytułu zarobionych pieniędzy. Cała wartość za godzinę, która będzie wypracowana, wchodzi na dług, w stu procentach – tłumaczy wiceprezydent.

Według założeń magistratu, program ma ruszyć od września tego roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: