Mienie warte 10 tysięcy złotych – odzyskane

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-13 19:41:43
Mienie warte 10 tysięcy złotych – odzyskane
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Komisariatu w Bornem Sulinowie przy współpracy z kryminalnymi ze Szczecinka doprowadzili do odzyskania mienia o łącznej wartości prawie 10.000 zł. Zatrzymany sprawca to 22 – letni mieszkaniec Szczecinka, który za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 6 na 7 kwietnia br. na terenie Bornego Sulinowa doszło do pierwszego włamania. Sprawca poprzez wybicie szyby do budynku w remoncie dostał się do środka skąd dokonał kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi i narzędzi budowlanych. Korzystając z okazji jeszcze tej samej nocy sprawca włamał się do drugiego budynku również będącego w remoncie.

O fakcie mundurowych powiadomił właściciel obu budynków. Straty jakie oszacował sięgały kwoty 7200 zł. Niezwłocznie sprawą zajęli się borneńscy policjanci, którzy w poszukiwaniu skradzionego mienia sprawdzili pobliski teren leśny. W trakcie patrolu policjanci zauważyli plecak przykryty suchymi gałęziami a w nim niewielką część skradzionego mienia. Kwestią czasu było już tylko ustalenie sprawcy zdarzenia. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Szczecinka. Mężczyzna został zatrzymany a podczas przeszukania pomieszczeń przez niego zajmowanych, w kanapie kryminalni ze Szczecinka zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z kradzieży.

Borneńscy policjanci przy współpracy z kryminalnymi ze Szczecinka odzyskali całość skradzionego mienia. Podczas przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do jeszcze jednego włamania dokonanego na terenie Szczecinka w nocy z 5 na 6 kwietnia br. Również i w tym przypadku straty sprzętu wycenione przez właściciela na kwotę 2500 zł zostały odzyskane.

Po pracowitym weekendzie mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: