Briefing prasowy Terry i Razem dla Szczecinka

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-11 11:13:16
Briefing prasowy Terry i Razem dla Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

W dzisiejszy poranek (11.04) na placu przed miejskim ratuszem odbył się briefing zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Terra oraz Ruch Obywatelski Razem dla Szczecinka. Jak zaznaczono, jego tematem miały być „dobre wiadomości dla mieszkańców Szczecinka”.

Zgromadzonym na spotkaniu przedstawicielom mediów przekazano treść decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który nie wydał firmie Kronospan zgody na dalsze spalanie w piecach na biomasę zawierających kleje pyłów, pochodzących z oszlifowanych płyt wiórowych.

Konieczność ponownego uzyskania pozwolenia na prowadzony przez Kronospan proces wynika z wprowadzenia w życie nowej ustawy o odpadach, która zaczęła obowiązywać we wrześniu 2018. Dodatkową nowością w przepisach była zmiana organu wydającego pozwolenie – dotychczas zgodę wydawał Marszałek Województwa, po nowelizacji leży to w gestii Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Na briefingu poruszono również, poprzez przygotowanie i omówienie stosownego zestawienia, problem wzrostu zanieczyszczeń gazowych i pyłowych w Powiecie Szczecineckim.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: