Nieuczciwy kontrahent z zamiłowaniem do złomu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-09 14:00:43
Nieuczciwy kontrahent z zamiłowaniem do złomu
  • Foto: KPP Szczecinek

Szczecineccy kryminalni zatrzymali 41 – letniego mężczyznę, który pod pretekstem najmu pomieszczeń biurowych i nowej aranżacji wyczyścił budynek i przylegający do niego plac z przedmiotów i sprzętów, które w większości spieniężył na jednym z punktów skupu złomu. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

41-letni mężczyzna zainteresowany najmem pomieszczeń biurowych w Szczecinku nawiązał kontakt z właścicielem budynku biurowego pod wynajmem. Zaliczka i wstępne uzgodnienia uspokoiły właściciela na tyle, że dał on klucze przyszłemu najemcy by mógł on rozpocząć razem z architektem pierwsze zmiany. Stały kontakt telefoniczny z właścicielem pozwalał nieuczciwemu kontrahentowi utrzymywać właściciela z dala od posesji i tego co na niej się zaczęło dziać. 41- latek nie próżnował i szybko okazało się, że najem lokalu to tylko pretekst. Nieograniczony dostęp bez nadzoru właściciela dał wielkie możliwości nieuczciwemu mężczyźnie, który wyczyścił posesję i plac ze sprzętu oraz przedmiotów, które łatwo spieniężył na skupie złomu. Jego łupem padł m. in. kontener biurowy z wyposażeniem, boksy żelbetonowe, waga najazdowa. Z posesji została wycięta brama wjazdowa, na klatce schodowej biurowca usunięto poręcze. Właściciel, który niespodziewanie pojawił się na terenie posesji ujawnił straty, które łącznie wycenił na kwotę ponad 67 tyś zł.

Skuteczne działania szczecineckich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 41 – letniego mężczyzny. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wskazał również miejsce, gdzie została sprzedana część mienia jako złom. Mundurowym udało się odzyskać część utraconego mienia, które już wkrótce wróci do prawowitego właściciela. Za kradzież mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: