Tylko I Liceum Ogólnokształcące nie ogłosiło strajku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-08 14:00:57
Tylko I Liceum Ogólnokształcące nie ogłosiło strajku
  • Foto: TV Gawex

Za wyjątkiem I Liceum Ogólnokształcącego do rozpoczętego dziś ogólnopolskiego strajku przystąpiły wszystkie szkoły i jednostki oświatowe w Szczecinku.

Mimo braku strajku w tzw. dużym ogólniaku kolejni nauczyciele przystępują do akcji protestacyjnej. Na ten moment zajęcia odbywają się jednak normalnie.

Całkowity paraliż lekcyjny dotknął za to jednostki dla których organem prowadzącym jest ratusz. Strajkują wszystkie podstawówki, protest nie ominął również Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego.

Tożsama sytuacja występuje w jednostkach kierowanych przez powiat. Strajkują pedagodzy Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 6 oraz Zespołu Szkół nr 7. Również podległe Starostwu Powiatowemu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna włączone są do protestu.

Komentarze (7)

Jerzy Dwa tygodznie temu, 2019-04-08

Brawo ogólniak , przynajmniej jedna porządna szkoła w okolicy. Nauczyciele rozumieją dzieciaki i rodziców. Jest to gorący okres przed maturą i uczniowie mają prawo doszlifować formę. Pewnie znów matura będzie blisko 100 %. Dziękujemy - rodzice.

Jola Ponad tydzień temu, 2019-04-13

Podzielam tę opinię i żałuję , że moja szkoła strajkuje . Głupio się czuję i zazdroszczę moim kolegom z ogólniaka takich fajnych belfrów - uczeń.

Były uczeń Ponad tydzień temu, 2019-04-14

Prawdziwi nauczyciele z powołania. I takim właśnie nauczycielom warto dać podwyżkę i życzę im tego.

Lidia Ponad tydzień temu, 2019-04-15

Notatka z 8 kwietnia a komentarz z wczoraj a sytuacja jest dynamiczna. Polecam uważne czytanie.:)

Karolina Tydzień temu, 2019-04-16

Idę do was bo w Ekonomie nie szanują uczniów !!!

jk Tydzień temu, 2019-04-16

Jak wywalczą większe podwyżki,to ci z I Liceum będą zarabiać mniej?Byłoby to sprawiedliwe!

Krzysiek 6 dni temu, 2019-04-16

Jestem dumny ze swojej szkoły i wspaniałych nauczycieli z I LO , najwyższy poziom w całym Szczecinku . Przychodźcie do nas tu nikt nikogo nie wyrzuca za drzwi.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: