Młodzież wie jak zapobiegać pożarom - Turniej Wiedzy Pożarniczej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-08 10:33:23
Młodzież wie jak zapobiegać pożarom - Turniej Wiedzy Pożarniczej
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku/P.Rozmus

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej to wydarzenie o wieloletniej tradycji. W piątek (05.04)  w  siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku ruszył powiatowy etap 42 edycji. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Z każdej zostanie wyłonionych trzech zawodników do wyższego etapu.

Zadaniem uczestników jak zwykle było wykazanie się obszerną wiedzą na temat przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Gratuluję wyników i wiedzy, którą posiadacie – mówił starosta Krzysztof Lis. – Ona ma ogromne znaczenie, choć mam nadzieję, że nie będziecie musieli wykorzystywać jej w praktyce, to doskonale wiecie jak  należałoby to zrobić w hipotetycznej sytuacji.
Starosta dziękował również wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju: Serdecznie dziękuję opiekunom, bo to dzięki państwu nasza młodzież jest znakomicie przegotowana i zmobilizowana, aby w tym turnieju uczestniczyć. Dziękuje naszym przyjaciołom i gospodarzom, a więc strażakom z KPPSP w Szczecinku,  za to, że turniej od wielu lat wpisuje się w kalendarz ważnych powiatowych wydarzeń. To przecież już 42 edycja. W sposób szczególny dziękuję również Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która od wielu lat partneruje imprezie i sponsoruje fantastyczne nagrody.
Samorząd powiatowy oczywiście również ufundował znakomite upominki, a były nimi przyznawane za zajęcie 3 miejsca vouchery w wysokości 150 zł, do zrealizowania w jednym ze znanych salonów RTV AGD. Na koniec starosta Krzysztof Lis jak zwykle zapewnił, że zorganizuje transport dzieci i młodzieży na etap wojewódzki turnieju.
 
A oto wyniki:


I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1. Duda Krzysztof   - 20 pkt.
2. Kasprowicz Kornelia  - 20.pkt.
3. Rumińska Malwina
II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Rubaszniak Jakub - 27 pkt.
2. Górka Aleksandra  - 26 pkt.
3. Smółka Hubert      - 24 pkt.


III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1.Makosz Gabriela - 22 pkt.
2.Jakubowski Patryk - 15 pkt.
3.Tkaczuk Jakub - 14pkt.


W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:


I grupa wiekowa (szkoła podstawowe)
1. Duda Krzysztof
2. Kasprowicz Kornelia
3. Rumińska Malwina


II grupa wiekowa (gimnazja)
1.  Rubaszniak Jakub
2. Górka Aleksandra
3. Smółka Hubert


III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Makosz Gabriela
2. Tkaczuk Jakub
3. Jakubowski Patryk

 

Info:P.Rozmus


  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: