Raport Tygodnia z działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-08 10:27:08
Raport Tygodnia z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 1.04.2019 r. do 7.04.2019 r. strażnicy podjęli 160 interwencji w stosunku do 148 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 67 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 20 zdarzeń, w 18 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 5 samochodów, w 2 przypadkach zostały zastosowane blokady na koła samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 3 zwierzęta.

2.04.2019 około godziny 11:55 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do mężczyzny zakłócającego spokój publiczny w szpitalu. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali opisanego mężczyznę w korytarzu prowadzącym do apteki. Był upojony alkoholem, na spodniach miał plamy moczu i kału. Już samym swoim wyglądem wywoływał obrzydzenie. Po wylegitymowaniu został wyprowadzony z tego miejsca.

2.04.2019 około godziny 16:05 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję do mężczyzny upojonego alkoholem leżącego w klatce schodowej jednego z bloków na ul.Bartoszewskiego. Na miejscu patrol straży miejskiej zastał mężczyznę upojonego alkoholem, śpiącego na schodach, obok stała opróżniona butelka wódki. Na spodniach miał widoczna plamę moczu. Po obudzeniu i wylegitymowaniu opuścił to miejsce. Około godziny 18:10 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał ponowne wezwanie na interwencję do tego mężczyzny. Tym razem upojony alkoholem leżał na trzecim piętrze w klatce schodowej bloku przy ul.Sadowej. Był bez butów, nie mógł samodzielnie ustać na nogach, obok niego stała opróżniona butelka po wódce. Strażniczki zniosły go na dół, gdzie został przekazany dla zespołu ratunkowego, który zabrał go do szpitala.

3.04.2019 około godziny 6:40 operator kamer monitoringu wizyjnego na centralnym placu zabaw zauważył dziewczynkę, która markerem mazała po ławce i słupie ogrodzeniowym. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował sprawczynię, którą była dwunastolatka. Jest to kolejny przypadek, kiedy to ta nieletnia dokonuje różnych zniszczeń czy przewraca kosze na śmieci. Rozmowy z matką nie skutkują, więc następnym krokiem jest skierowanie sprawy do Sądu Rodzinnego.

5.04.2019 r. około godziny 15:30 interwencja w klatce schodowej jednego z bloków wobec mężczyzny upojonego alkoholem. Z uwagi na jego stan został przekazany dla zespołu ratunkowego.


W dalszym ciągu kontynuowane są czynności mające na celu obligowanie właścicieli czy dzierżawców nieruchomości do ich utrzymania we właściwym stanie sanitarno - porządkowym. Stan wielu nieruchomości świadczy o tym, że zostały zapomniane przez właścicieli.


05-06.04.2019 r. zabezpieczenie Mistrzostw Polski w Aquatlonie
06-07.04.2019 zabezpieczenie imprezy odbywającej się przy muszli koncertowej tzw. Festiwal Food Trucków.

 

Info:Straż Miejska 


  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: