Dyrektorzy i nauczyciele apelują do rodziców

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-05 14:44:16
Dyrektorzy i nauczyciele apelują do rodziców
  • Foto: TV Gawex

Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek, 8. kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk nauczycieli. W związku z tym na stronach szkół i placówek oświatowych pojawiają się komunikaty, kierowane przede wszystkim do rodziców. Taką informację można przeczytać między innymi na stronie Szkoły Podstawowej nr 7.

W związku z możliwością przystąpienia nauczycieli i pracowników szkoły do strajku od 8.04.2019 roku  informuję, iż może dojść do sytuacji, w której szkoła nie będzie w stanie zapewnić dzieciom opieki.Jednocześnie informuję, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności  uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika w pracy(...) Dowodem usprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika (wniosek na druku ZUS Z-15).Wszelkich informacji dotyczących funkcjonowania szkoły w sytuacji strajku udzielać będę Państwu na stronie internetowej szkoły. Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie. - pisze Maciej Kaźmierski, dyrektor "siódemki".

Oświadczenie wystosowała również Barbara Żeromska, dyrektor Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku. Dyrektor Przedszkola nie jest w stanie przewidzieć, ilu nauczycieli i pracowników administracji i obsługi przystąpi do strajku, ponieważ codziennie będą potwierdzać w nim udział podpisem na liście obecności. W związku z tym, może się zdarzyć, że Przedszkole nie będzie w stanie zabezpieczyć opieki Państwa dzieciom, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa. Gorąco wierzę w to, że do akcji strajkowej jednak nie dojdzie. Na bieżąco proszę obserwować rozwój sytuacji przedstawianej w ogólnopolskich mediach. Jednocześnie proszę Państwa o przezorność i od 08.04.2019 roku postarać się samodzielnie zabezpieczyć opiekę swoim dzieciom informując o tym przełożonych w zakładach pracy. O wszelkich informacjach będę starała się Państwa informować poprzez stronę internetową przedszkola, facebooka oraz przez zamieszczenie informacji na drzwiach przedszkola.

Ostatnia szansa na porozumie może nastąpić w niedzielę o godzinie 18:00, kiedy to mogą odbyć się ostatnie rozmowy pomiędzy nauczycielami i rządzącymi. 

  • Tagi:

Komentarze (5)

Ela70 2019-04-05 18:57

U nas w SP4 Pani dyrektor także wystosowała do nas informację o rozpoczynającym się strajku.Dzieci zostają w domach.

jasio 2019-04-06 10:48

Czemu nie zaczną strajku w sobotę. ?

Ppp 2019-04-08 12:41

To jest szantaż z wykorzystaniem naszych dzieci. Dałbym podwyżki ale za wyniki w pracy. A temat dzień dzisiejszy są mierne...

Jola 2019-04-08 21:36

Podatek za korki !!!

Tola 2019-04-09 11:52

Wprowadzić płatne parkingi.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: