Sukces Powiatu i Starosty

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-06 11:17:00
Sukces Powiatu i Starosty
  • Foto: P.Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Starosta Krzysztof Lis został uhonorowany odznaczeniem BENE MERITUS POWIATOM oraz odebrał dyplom dla Powiatu Szczecineckiego za zajęcie 14 miejsca w Ogólnopolskim Ranking Powiatów i Gmin.

Podczas XXV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich starosta Krzysztof Lis odebrał dyplom dla Powiatu Szczecineckiego za zajęcie 14 miejsca w Ogólnopolskim Ranking Powiatów i Gmin.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Powiat szczecinecki rywalizuje w kategorii powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców. Wynik cieszy tym bardziej, że w tym konkretnym zestawieniu rokrocznie rywalizuje około 100 powiatów.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. 

Tego dnia starosta Krzysztof Lis odniósł inny, jeszcze bardziej osobisty sukces. Decyzją Zarządu Związku Powiatów Polskich został uhonorowany odznaczeniem BENE MERITUS POWIATOM. Jest ono przyznawane starostom za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów, w tym głównie przyczyniające się do podniesienia poziomu życia mieszkańców, a także w uznaniu usług na rzecz Związku Powiatów Polskich.

 

Info:P.Rozmus


  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: