Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-04 13:44:53
Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa
  • Foto: TV Gawex

Dziś (04.04) w murach ILO odbył się Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie szkół podstawowych jak również ponadgimnazjalnych. Festiwal podzielony był na dwa konkursy - „Pokochać polszczyznę” to konkurs skierowany do młodzieży szkół średnich, natomiast „Piękne młodzieży czytanie” dedykowany był uczniom szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych.

Już po raz 9 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety odbył się Powiatowy Festiwal Literatury i Promocji Czytelnictwa. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz średnich. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie dzieci i młodzieży czytania. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał dyrektor ILO, Arkadiusz Szczepaniak.

Oprócz przywitania gości, ważnym punktem programu było czytanie przez nauczycieli nie polonistów fragmentów „Pana Tadeusza”. Kolejnym ważnym elementem było rozwiązanie konkursu na najlepszy trailer książkowy. Sam festiwal składał się z kilku części w tym dwóch konkursowych.

W jury konkursowym zasiedli przede wszystkim nauczyciele języka polskiego zarówno z ILO jak i przybyli goście. Z kolei w konkursie „Piękne młodzieży czytanie” sędziowały panie bibliotekarki, które były inicjatorkami tych zmagań.

Podczas dzisiejszego wydarzenia nie zabrakło również oprawy muzycznej o którą zadbali uczniowie dużego ogólniaka.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: