Olszany. Droga do domu - najnowsza powieść osadzona w Szczecinku!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-04 13:41:30
Olszany. Droga do domu - najnowsza powieść osadzona w Szczecinku!
  • Foto: TV Gawex

Powojenne wspomnienia intrygująco splecione ze współczesną akcją obyczajową, wyraziści i wielobarwni bohaterowie oraz przede wszystkim zdecydowana część wydarzeń toczących się w Szczecinku – tak w skrócie można opisać książkę „Olszany. Droga do domu”, autorstwa Agnieszki Litorowicz-Siegert.

Opisywany tytuł jest fabularnym debiutem pochodzącej ze Szczecinka dziennikarki, mającej na swoim literackim koncie wywiady rzeki z Ewą Błaszczyk („Lubię żyć”) i Agatą Młynarską („Moja wizja”) oraz współautorstwo opowiadającego o macierzyństwie kobiet chorujących na raka albumu „Boskie matki”.

Tytułowe Olszany są rodzinną posiadłością, którą mieszkająca w Warszawie Julia wskutek życiowych zawirowań postanawia sprzedać. Nieskomplikowana z pozoru czynność okazuje się jednak na wskroś problematyczna. Na domu ciąży nierozwiązana tajemnica sprzed wielu lat którą główna bohaterka postanowia rozwikłać... A to wszystko w lokalnych realiach Szczecinka – ze znanymi nam doskonale miejscami, historiami czy też postaciami.

Powieść została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez krytyków jak i miłośników książek. Autorka zapowiedziała, że w maju odwiedzi Szczecinek, gdzie weźmie udział w spotkaniu z czytelnikami.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: