Seniorzy z pasją

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-04 09:16:51
Seniorzy z pasją
  • Foto: GCI Połczyn-Zdrój

Burmistrz Sebastian Witek spotkał się we wtorek 2 kwietnia br. z Haliną Bogdańską, Przewodniczącą Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Rejonowy w Połczynie-Zdroju.

Rozmowa dotyczyła nawiązania ściślejszej współpracy w sprawach związanych z problemami seniorów z terenu gminy Połczyn-Zdrój. Omówiono szereg pomysłów, które mogłyby zostać wparte przez władze gminy, w tym Uniwersytet III Wieku, organizację marszy Nordic Walking, czy kursów tańca. Burmistrz Połczyna-Zdroju zapraszał również do włączenia się Związku w imprezy organizowane przez miasto, w tym te zaplanowane na najbliższą majówkę.

PZERiI w Połczynie-Zdroju to przyjazna organizacja zrzeszająca emerytów, rencistów i inwalidów. Grupa animuje życie seniorów, organizuje różnorodne imprezy, np. Spotkanie Opłatkowe, Powitanie i Pożegnanie lata, zabawy karnawałowe i andrzejkowe, spotkania przy ognisku, wspólne wyjście do kina i teatru. Pamięta też o Dniu Kobiet, Dniu Osób Niepełnosprawnych i Dniu Seniora. Organizuje również wycieczki nad morze, czy wycieczki zagraniczne i krajowe. Ma też wyjazdy na basen do Świdwina oraz szkolenia komputerowe. To jedna z najprężniej działających organizacji na terenie gminy, która zrzesza prawie pół tysiąca osób.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: