Połczyńska narada w związku ze strajkiem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-03 14:32:04
Połczyńska narada w związku ze strajkiem
  • Foto: GCI Połczyn-Zdrój

Dzieci będą zabezpieczone – to główne ustalenie po środowym (03.04.2019 r.) spotkaniu Burmistrza Połczyna-Zdroju Sebastiana Witka z Dyrektorami placówek oświatowych działających na terenie gminy. Spotkanie zostało zwołane z powodu możliwości ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

W każdej ze szkół będzie zapewniona grupa opiekunów. Jeżeli dojdzie do strajku, a rodzice nie będą mieli możliwości pozostawienia swoich pociech w domach, mogą je przyprowadzić do szkół i przedszkoli.

Burmistrz Witek wyraził zrozumienie dla postulatów nauczycieli. Zaapelował jednocześnie, aby strajk nie dotyczył wyłącznie sfery płac, ale przede wszystkim powinien dotyczyć zwiększenia finansowania oświaty w ogóle. Samo bowiem zwiększenie plac nie rozwiąże wielu innych problemów oświaty, w tym związanych z utrzymaniem obiektów i zapewnieniem godnych i nowoczesnych warunków pracy i nauki.

Strajk rozpocząć ma się w poniedziałek, 8 kwietnia br., o ile nie zapadną inne ustalenia na szczeblu krajowym, i potrwać do odwołania.

W budżecie Połczyna-Zdroju wydatki na oświatę są bardzo duże i stanowią obecnie ok. 22 mln zł, co stanowi 35 procent całego budżetu samorządu, zaś subwencji wystarczyło już tylko na 42 procent wydatków.

Info: GCI Połczyn-Zdrój


  • Foto: GCI Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: