Burmistrz Daniel Rak o rekompensatach dla strajkujących nauczycieli

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-01 13:27:14
Burmistrz Daniel Rak o rekompensatach dla strajkujących nauczycieli
  • Foto: TV Gawex

W przypadku strajku nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkół otrzymają rekompensatę utraconego wynagrodzenia – taką deklarację złożył w minionym tygodniu Daniel Rak, burmistrz Szczecinka.

Moja deklaracja jest nadal aktualna. Wsparcie ze strony samorządowców dla pracowników oświaty jest niezwykle ważne. Bądźmy solidarni z nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkół w tym trudnym dla nich czasie – apeluje burmistrz Daniel Rak.

Jednocześnie Miasto Szczecinek pracuje nad rozwiązaniem prawnym, które pozwoli zrekompensować utracone w przypadku rozpoczęcia strajku wynagrodzenie. W tej chwili pod uwagę brane są trzy warianty. Pierwszy z nich zakłada wzrost uposażenia zasadniczego o 100 zł, a drugi wzrost poziomu nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Trzeci z kolei polegać ma na wystąpieniu przez uczestników strajku o zapomogę do Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

O tym, który wariant zostanie ostatecznie wybrany zdecydujemy w najbliższych tygodniach. Tymczasem jeszcze raz wyrażam pełne poparcie dla prowadzonych przez nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół działań, których celem jest poprawa warunków pracy, w tym podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o tysiąc złotych. Rząd bezwzględnie powinien przychylić się do tych postulatów – podsumowuje Daniel Rak.   

info: UM Szczecinek

Komentarze (1)

Endriu 2019-04-21 01:05

Tylko nie z moich podatków proszę jak pan chce dać to niech ze swojej wypłaty da pan

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: