Ewa Mikłasz nowym skarbnikiem Powiatu Szczecineckiego.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-01 10:33:36
Ewa Mikłasz nowym skarbnikiem Powiatu Szczecineckiego.
  • Foto: TV Gawex

Podczas 8. sesji Rady Powiatu Szczecineckiego nie brakowało emocji, i to co najmniej z kilku powodów. To właśnie w piątek (29.03) radni podjęli uchwały w sprawie odwołania i powołania skarbnika. Po wielu latach pracy na zasłużoną emeryturę odeszła Ewa Pawłat. Pani Ewa nadzorowała finanse Powiatu Szczecineckiego od 2007 roku.

W imieniu własnym i szefów wszystkich jednostek chciałbym serdecznie pani podziękować – mówił starosta Krzysztof Lis. – Tworzenie i rozliczanie budżetu, zawsze przebiegało w miłej atmosferze. Niejednokrotnie musieliśmy podejmować trudne decyzje, ale zawsze nasze dyskusje były merytoryczne i udawało nam się osiągać konsensus (…) Pokusiłem się nawet aby spróbować policzyć ile pieniędzy razem wydaliśmy. I okazało się, że przez te 12 lat wydaliśmy ponad 1 mld 129 mln 650 tys. zł. Ponad 255 mln 410 tys. zł przeznaczyliśmy na inwestycje. Można więc powiedzieć, że wydaliśmy na nie co 4 złotówkę(…)

Ewa Pawłat nie kryła wzruszenia. Na ręce ustępującej miejsca pani skarbnik kwiaty złożyli starosta Krzysztof Lis i przewodniczący Rady Powiatu Cezary Jankowski. Zaraz potem starosta przedstawił Ewę Mikłasz, która funkcję skarbnika zacznie sprawować od 1 kwietnia.

Jeżeli podejmiemy stosowną uchwałę  drodzy państwo, to w ten oto sposób zamienimy Ewę na… Ewę – żartował starosta. Ewa Mikłasz może pochwalić się imponującym CV. Od 2016 roku pracowała jako główna księgowa Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Wcześniej zatrudniona była jako inspektor ds. analiz ekonomicznych w Urzędzie Miasta Poznania oraz zastępca dyrektora Drawskiego Centrum Specjalistycznego. Była również dyrektorem ekonomiczno – finansowym szczecineckiego szpitala, a także skarbnikiem Urzędu Miasta i Gminy Borne Sulinowo. Piękne róże i życzenia wielu zawodowych sukcesów powędrowały również do nowej pani skarbnik.

info: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: