Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-04-01 09:47:53
Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 25.03.2019 r. do 31.03.2019 r. strażnicy podjęli 104 interwencje w stosunku do 85 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 62 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 9 zdarzeń, w 7 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 3 samochodów, w 5 przypadkach zostały zastosowane blokady na koła samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 4 zwierzęta.

26.03.2019 na ulicy Rybackiej strażnicy podjęli czynności w sprawie pozostawionych tam w pasie drogowym wraków samochodów. Ustalono właścicieli dwóch wraków, którzy zostali zobligowani do ich usunięcia.
 
Około północy z wtorku na środę 26-27 marca operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak jeden z przechodniów kopie i przewraca kosze na śmieci w międzyczasie kopie witrynę sklepową. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol, który ujął sprawcę i ukarał go mandatem karnym.

28.03.2019 r. około godziny 23:25 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na parkingu przy sklepie dwóch młodzieńców, z których jeden skoczył na baner sklepowy
i uszkodził go. Sprawca został przez patrol ujęty ty już na ul: Rzemieślniczej. Dalszy tok postępowania będzie zależał od poszkodowanego.

W dalszym ciągu prowadzone są czynności obligujące właścicieli czy zarządców nieruchomości do ich posprzątania.

Przypominamy o zakazie spalania odpadów w tym odpadów zielonych. Miasto prowadzi selektywną zbiórkę odpadów, więc spalanie ich, również na terenie ogrodów działkowych jest zabronione.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: